33aapDSC01782Michał Kaźmierczak drugi w Pezinoku. Tylko dobrze o Jakubowicach. Brazylia podbiła San Marino. Podwójnie złota Aleksandra Osuch. Podsumowanie jeździeckiej niedzieli.

Pezinok

Drugie miejsce w konkursie Grand Prix zajął Michał Kaźmierczak. To jego pierwszy tak spektakularny sukces na ogierze Que Pasa. Zawodnik zdobył nie tylko 45 punktów do światowego rankingu, ale i 17 do Pucharu Świata. Już teraz planuje kolejny wyjazd na zawody w tej serii – w październiku do Tallinna. W rozgrywce było 6 par. wygrał Juraj Hanulay ze Słowacji na koniu Guick Ferra. Z jednym błędem parkur ukończył Sławomir Uchwat na Negro i zajął 11 miejsce. Dwie zrzutki miał Dawid Kubiak na Bagazzy.

JakubowiceMaximilian Schmid

Tylko jedna para pokonała obydwa nawroty konkursu Grand Prix bezbłędnie. Tym sposobem zwycięzcą został Maximilian Schmid (GER) na koniu Chacon 2. Najlepiej z Polaków spisali się Łukasz Wasilewski na Wavantosie i Kamil Grzelczyk na Wibaro (odpowiednio 7 i 8 miejsce).Tym samym zakończył się dwutygodniowy cykl Silesia Equestrian, który przez wszystkich uczestników oceniany był w samych superlatywach.

Finał rozgrywanych obok CSI3* zawodów kategorii U25 wygrał Tomasz Olszewski na Quantero 2, a drugie miejsce zajęła Ewelina Szczepanik na Pablo I.

Arezzo

Konkurs Grand Prix CSIO San Marino zakończył się kolejnym brazylijskim zwycięstwem. Tym razem najlepszy okazał się Bernardo Alves na ogierze Vatson Sitte. Polacy: Maksymilian Wechta na Londonie i Krzysztof Ludwiczak na Zowei w pierwszym nawrocie mieli odpowiednio 8 i 12 punktów karnych.

Strzegom

osuch aleksandra alfDzisiaj poznaliśmy kolejnych zwycięzców PP i MP dzieci i młodzieży. Najwięcej satysfakcji miała Aleksandra Osuch (KJ Podkowa Gruszczyn), która na Sulimie wygrała Mistrzostwa Polski Młodzików (grupa A2), a na Alfie (na zdjęciu) Puchar Polski A1. Tym samym zapewniła sobie udział w najbliższej edycji Cavaliady Future. W pozostałych kategoriach zwyciężali: Agata Włodarczy na Falco (D-bis), Julia Regucka na Antenacie (Dzieci II) i Karolina Łaszkiewicz na Gala GB (C).