gowin images 2016 02 16 Lublin galeria JB thumb medium540 300

Polskie amazonki dobrze prezentują się w Samorin. Podsumowanie sobotnich wydarzeń na parkurach międzynarodowych.

Samorin CSI3*

W słowackim Samorin bardzo dobrze spisały się Zuzanna Gowin oraz Aleksandra Kozanecka.

Polskie zawodniczki w finale Silver Tour z przeszkodami na 145 cm zaprezentowały dobrą jazdę i przejazd ukończyły każda z czterema punktami karnymi. Zuzanna Gowin na koniu Captain zajęła ostatecznie 27 miejsce a Aleksandra Kozanecka na Suedwinds Amanda zakończyła konkurs na miejscu 31.
Do rozgrywki zakwalifikowały się 24 pary, wśród nich aż 16 zakończyło drugi przejazd z zerem na koncie. O wygranej zdecydowała szybkość. Najlepszy okazał się Belg, Karel Cox na koniu Cayen van het Hobos.

Bardzo dobrze poradziła sobie Aleksandra Kozanecka na Calero Z w konkursie 135 cm, w którym zajęła trzecie miejsce.

W konkursie Opal 120 cm Zuzanna Gowin zaliczyła bezbłędny przejazd na koniu Enrico.

CSI5* LGCT Chantilly

W konkursie Prix Del Monte 145 cm zaliczanym do LR wygrał Julien Epaillard (FRA) na koniu Sheriff de la Nutria Lm. Drugie miejsce zajął Gregory Wathelet (BEL) na koniu Chanel. Trzeci najlepszy przejazd konkursu należał do Davida Willa (GER) na Monodie H. W tym konkursie bezbłędnych przejazdów było trzynaście, a o wygranej zdecydowała szybkość zawodników.

Najwazniejszy konkurs rozgrywek LGCT, czyli Grand Prix Chantilly 160 cm wygrali zawodnicy z Niemiec. Pierwsze miejsce zajął Ludger Beerbaum na koniu Chiara. Miejsce drugie zdobył Daniel Deusser na koniu First Class van Eeckelghem. Na podium stanął także Kolumbijczyk, Daniel Bluman. W rozgrywce  wystartowało 8 par, a 4 z nich zakończyły konkurs Grand Prix z trzema zerami. Czysty przejazd zaliczyła również Edwina Tops-Alexander (AUS).

Szerzej o konkursie w Chantilly napiszemy jutro rano.

CSIO5* Rzym

Po wczorajszym Pucharze Narodów dzisiaj zawodnicy startowali indywidualnie między innymi w konkursie small Grand Prix, który wygrał Mclain Ward (USA) na HH Carlos Z. Zawodnik prezentuje świetną formę na zawodach w Rzymie. We wczorajszym Pucharze Narodów na koniu HH Azur zaliczył również dwa bezbłędne przejazdy. Na miejscu drugim uplasował się Gianni Govoni (ITA) na koniu Antonio. Po brąz sięgnął Jose Maria Larocca (ARG) na Eliot DWS.