E54A9335

Podsumowanie najważniejszych konkursów na polskich i zagranicznych CSI i CSIO.

Ciekocinko - Baltica Tour

W konkursie Grand Prix Gold Tour 145 cm CSI2* najlepej spisał się Santiago Lambre (MEX) na wałachu Johnny Boy. Po srebro sięgnęła zawodniczka z Niemiec, Cassandra Orschel, a na miejscu trzecim uplasował się Marc Bettinger (GER).

Do rozgrywki zakwalifikowało się dwanaście par, a w tym dwóch polskich zawodników: Mściwoj Kiecoń oraz Hubert Kierznowski.

Ostatecznie świetny występ zaliczył Mściwoj Kiecoń na Celanie Z, który pokonał dwa bezbłędne przejazdy i ostatecznie zajął piąte miejsce. Cieszy to tym bardziej, że Celana mimo niefortunnego występu w Pucharze Narodów w Odense skacze dobrze, pewnie i będzie można na nią liczyć w startach reprezentacyjnych. Huber Kierznowski na Denver Z ukończył konkurs na miejscu siódmym, z czterema punktami karnymi na koncie.

W konkrsie 140 cm CSI2* Gold Tour sukces odniósł Adam Grzegorzewski, który na Okarino zajął drugie miejsce. Szybsza w konkursie była Kayleigh Watts (GBR). Z Polaków zerowy przejazd zaliczyli również: Joanna Marciniak (miejsce 4), Mściwoj Kiecoń (miejsce 6), Zbigniew Kostrzewski (miejsce 13), Michał Ziębicki (miejsce 20) oraz Maksymilian Wechta (miejsce 21).

Zwycięzcą konkursu GP CSI1* 135 cm został Jacek Zagor na Qualidam. Adam Grzegorzewski ponownie zajął drugie miejsce, tym razem na Kannelle Z.

QUALIDAM 16BET1 14391 HB

W konkursie Grand Prix FEI Junior Tour 140 cm triumfowała Lea Morgenroth (GER) na koniu Sir Poldi 3. Jest to drugi wygrany konkurs tej zawodniczki w ramach Baltica Tour. Na miejscu drugim uplasowała się amazonka z Czech, Michaela Rodova.

Ten trudny parkur na czysto przejechały jedynie cztery pary, a wśród nich Kamila Rokita na Santiago 7. Niestety w rozgrywce zawodniczka miała eliminację.

W Grand Prix FEI Children Tour świetnie spisała się Maria Baehr na La Strada L, która zajęła drugie miejsce w konkursie 125 cm. Wygrał zawodnik ze Szwecji, Rasums Nilsson. Do rozgrywki zakwalifikowało się siedem par, cztery z nich pokonało ją na czysto.

Oprócz Marii Baehr z polskich zawodników w rozgrywce wystartowała Agnieszka Kiewrel na koniu Trok K, która ostatecznie z dwoma zrzutkami uplasowała się na miejscu siódmym.

CSI3* Kijów

Michał Kaźmierczak na koniu Apart zajął drugie miejsce w finale średniej rundy na zawodach CSI3*.

CSIO5* Rzym

W konkursie Grand Prix wygrał Mclain Ward na koniu HH Azur. Zawodnik już od piątku zaliczał świetne przejazdy zarówno na koniu HH Azur, jak i na HH Carlos Z. Również tym razem zawodnik pokazał klasę. Mimo, iż w pierwszej rundzie nie był on najszybszy, dwa zerowe przejazdy i najlepszy czas w drugiej rundzie dały mu zwycięstwo.

Na drugim miejscu uplasował się Szwed, Peder Fredricson na H&M All In, a miejsce trzecie zajęła Laura Kraut na Zeremonie.