Douglas Lindelow SWE

Światowe media donoszą o kolejnych zmianach jeźdźców i właścicieli koni klasy Grand Prix.

Jeden z najlepszych szwedzkich skoczków stracił swojego podstawowego konia. Douglas Lindelow na Zacrametno (Cardento x Cortus) zdobył srebro drużynowe na ME w Goeteborgu, a w październiku 2018 wygrał na nim konkurs kwalifikacyjny Pucharu Świata w Oslo (na zdjęciu). Od tego czasu nie występowali razem. Teraz okazuje się, że był to ich ostatni start. Powodem ich rozstania jest brak porozumienia zawodnika z właścicielką konia. Oficjalnie Zacramento na razie wraca do stajni Tove Håkansson. Już wcześniej mówiło się o jego sprzedaży. Wiadomo też, że to decyzją właścicielki Zacramento został wycofany z ekipy Szwecji na zeszłoroczne MŚ w Tryon.

Max Kuhner AUT

Kupiony miesiąc temu przez Jana Topsa PSG Final (Toulon x Cassini) - zdolny 9-latek, na którym drugie miejsce w kwalifikacji Pucharu Świata w Stuttgarcie zajął Max Kuhner (AUT) ostatecznie trafia pod siodło Irlandczyk Ciana O’Connora. Konia kupiła firma Ronnoco Jump LTD a Irlandczyk ma nadzieję, że będzie on równie dobry jak jego ostatnio najlepszy wierzchowiec Good Luck.

11 letni The Sinner (Sanvaro x Land Gold) będzie teraz jeżdżony przez wicemistrza świata Martina Fuchsa (SUI). Koń ten pod dotychczasowym zawodnikiem Denisem Lynchem odnosił w minionym sezonie sukcesy w Grand Prix CSI5* w Paryżu (3 miejsce) i CSI5* Helsinkach (3 miejsce) oraz w konkursach Pucharu Świata w Mechelen (5 miejsce) i Oslo (7 miejsce). Można powiedzieć że Irlandczyk koni wypromował bardzo szybko, bo kupił go w kwietniu zeszłego roku. Wcześnie z powodzeniem, najpierw w klasach dla młodych koni, a potem konkursach LR (m.in. podczas CSI3* w Jakubowicach w 2017 roku) dosiadał go Czech Kamil Papousek .