Tomasz Olszewski Leszno

W Lesznie Olszewski ponownie wygrywa HPP, Aloubet Mściwoja Kieconia wraca do gry. W Neumunster najlepszy mistrz Europy, w Lier dobrze skakał Casquell.

HPP Leszno

Konkurs Grand Prix wygrał Tomasz Olszewski na Camako’s Boy JW. Warto przypomnieć, że ten młody zawodnik podobny sukces odniósł równo rok temu podczas kwalifikacji HPP w Łącku. Drugi był Robert Wilczewski na Levisto Star, a trzeci Cezary Kalinowski na Kemballu. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 8 par. W rozgrywce ten wynik powtórzyły cztery. Liderem kategorii seniorów pozostaje Krzysztof Retka, który dziś z jednym błędem zajął miejsce 10. Tomasz Olszewski jest nadal drugi, ale zmniejszył swój dystans do lidera (informacje o tabeli HPP są nieoficjalne).

Tomasz Olszewski Leszko dekoracja

W kategorii Młodych Jeźdźców najlepsza była (jako jedyna miała podwójne zero) Anna Seroka na Extra Dollars. Cieszy druga pozycja Dajany Pawlickiej, która z zawodów na zawody coraz lepiej poczyna sobie na nowych koniach. Dziś zdobywczyni HPP (wtedy juniorów) z 2016 roku startowała na koniu Black and White, którego powierzył jej pan Marek Perz. Trzecie miejsce zajęła Hanna Osieka na Digisport Callista.

Finał Średniej Rundy wygrał Antoni Strzałkowski na Limelight Van Het Maressahof, przed Magdą Kamińską na Wodka Polka. Warte odnotowania jest trzecie miejsce Mściwoja Kieconia na Aloubet KV. Z tym koniem zawodnik był powołany do kadry na rok 2018, ale kontuzja wykluczyła go ze startów  na prawie cały sezon. Teraz widać, że może być ponownie podstawowym wierzchowcem dwukrotnego mistrza Polski (na zdjęciu podczas Grand Prix CSI4* Poznań 2017).

2654 0053

CSI3* Neumunster

Tu Grand Prix odbyło się bez udziału Jarosława Skrzyczyńskiego. Wygrał mistrz Europy Peder Fredricson (SWE) na H&M Christian K, przed Holendrami Willemem Greve na Carambole i Albertem Zoerem na Florian. Do rozgrywki weszło tylko 7 z czterdziestu zakwalifikowanych do GP zawodników.

CSI2* Lier

Tu też nasz zawodnik (Krzysztof Okła) nie jechał Grand Prix. Wygrał Thibeau Spits (BEL) na Bellissimo Z. Z jednym punktem za czas 14 miejsce zajęła Edwina Tops-Alexander na wyhodowanym w Polsce oldenburskim koniu Casquell.