60347195 1314540252031947 7603554283996315648 n

Na Litwie najlepszy polski jeździec, a w Norwegii koń wyhodowany w Polsce. Dawid Kubiak wygrywa, Maksymilian Wechta drugi w Grand Prix zaliczanym do Pucharu Świata i rankingu Longines. Wojciech Dahlke zajął 10 miejsce w Grand Prix CSIO3* Drammen, a Filip Lewicki był 4 w Grand Prix Juniorów w Lamprechtshausen. Podsumowanie niedzielnych startów Polaków za granicą.

CSI2*W Darguziai

Polscy zawodnicy zdominowali najważniejszy konkurs weekendowych zmagań na Litwie. Grand Prix zaliczane do Pucharu Świata i rankingu Longines wygrał Dawid Kubiak na Anastacia III. Do rozgrywki dostało się tylko sześć par, w tym trzy z Polski. Ostatecznie kibice zobaczyli trzy double clear, które należały do Kubiaka i drugiego w tym konkursie, Maksymiliana Wechty na Quinchelli. Wechta do rozgrywki wprowadził również drugiego konia, Number One 28, z którym zajął czwarte miejsce.

W finale rundy platynowej 140 cm bezbłędne przejazdy zanotowali: Natalia Palmowska na Cerember Me M (miejsce 6), Maksymilian Wechta na Clear Caretina (m. 8) i Dawid Kubiak na Estoril Fortuna (m. 9).

CSIO3* Drammen

W konkursie Grand Prix 160 cm wystartowało 59 par, w tym 5 z Polski. Parkur podstawowy okazał się na tyle trudny, że do rozgrywki dostało się zaledwie 9 zawodników. Blisko był Wojciech Dahlke, który na 15-letnim A Quite nie miał żadnej zrzutki, lecz niestety 1 punkt za przekroczenie normy czasu wykluczyła go z walki o zwycięstwo i tak, Wojciech zajął 10 miejsce.

Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie miał 4 pkt. karne, Jan Bobik na Chacco Amicor 8 pkt., Andrzej Opłatek na Stalando 2 12 pkt., a Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni (po małym nieporozumieniu z koniem) został wyeliminowany. Konkurs wygrała Hege C. Tidemandsen (NOR) na wyhodowanym w Polsce 13-letnim wałachu Carvis (Cantanis x Capitol II / hod. Pilipiec Tadeusz, Drawsko Pomorskie).

CSIO Lamprechtshausen

W ostatnim dniu rywalizacji w młodzieżowych kategoriach, najlepszy wynik uzyskał Filip Lewicki, który na Corrado X zajął czwarte miejsce w Grand Prix Juniorów 140 cm. Ósme miejsce zajęła Aleksandra Kierznowska na Badorette, a 10 Juliana Suska na Hassan van de Wittemoere.