DHAHA Monika Grundkowska PLJ Michałowice 19.05.2019 6 A

Monika Grundkowska na Dhaha wygrała trzeci etap Polskiej Ligi Jeździeckiej w KJK Szary Michałowice. W Warniku zwyciężył Sławomir Andruchów na Conraldik IV.

ZO2* PLJ Michałowice

Mimo tylko dwóch zerowych przejazdów, konkurs Grand Prix trzeciego etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej w Michałowicach dostarczył niezwykłych emocji. Parkur podstawowy, na który składało się szesnaście skoków (trzynaście przeszkód, w tym trzy podwójne kombinacje) bez zrzutek pokonały cztery pary. Jednak Mateusz Tyszko na Zirocco Air i Grzegorz Nowak na Corrida, półsekundowe przekroczenie normy czasu przypłacili 1 punktem karnym i musieli zadowolić się trzecim i czwartym miejscem.

Po szybkim przebiegu i ryzykownym galopie na finiszu, Anna Szary-Ziębicka zrzuciła ostatnią przeszkodę. Mimo jej błędu druga, Monika Grundkowska na Dhaha jechała również dynamicznie i też zrzuciła ostatnią przeszkodę. Jednak czas lepszy o 0,28 sekundy dał jej zwycięstwo.

W Rundzie Srebrnej najlepszy okazał się Jarosław Koziarowski na Chenet, drugie miejsce zajął Sławomir Uchwat na Q7, a trzecie Nina Milczarek na Cyandra, która została liderką tej kategorii. W Rundzie Brązowej triumfował Jakub Kubiak na Great Pleasure II.

W klasyfikacji Kategorii Złotej na pierwszym miejscu jest dwóch zawodników - nieobecny w Michałowicach Mściwoj Kiecoń i Artur Kufel, który zajął dziś 10 miejsce.

Rankingi PLJ TUTAJ

Przez trzy dni, w zawodach w Michałowicach wzięło udział 156 zawodników na 252 koniach, którzy wyjeżdżali na parkur w sumie 1000 razy.

Kolejne zawody w cyklu PLJ odbędą się w dniach od 14 do 16 czerwca w Olszy.

ZO Warnik

Grand Prix CC wygrał Sławomir Andruchów na Conraldik IV. W 4-konnej rozgrywce zobaczyliśmy trzy bezbłędne przejazdy. Oprócz zwycięzcy, należały one do Filipa Babiaka na klaczy Gustique i Michała Tyszko na Colinero. Gospodarz zawodów, Bartosz Adamus walczył w rozgrywce na Que Pasie i miał w niej dwie zrzutki, co dało czwarte miejsce.