DSC01523 Kopiowanie

Grand Prix w Ciekocinku wygrał Wojciech Wojcianiec. We Francji triumfował Steve Guerdat. W kategoriach Złotej i Srebrnej Polskiej Ligi Jeździeckiej nastąpiła zmiana na pozycji lidera. Podsumowujemy najważniejsze wydarzenia niedzieli.

CSI Baltica Tour

Grand Prix CSI2*, zaliczane do światowego rankingu (grupy D), zebrało na starcie 72 pary. Tu do finałowego barażu przystąpiło 15 z nich. Wygrał, będący w doskonałej formie, aktualny mistrz Polski – Wojciech Wojcianiec na 11-letnim Chintablue. Na miejscu drugim uplasowała się para z Belgii – Lieven Devos i Inca’S Big Think, a na trzecim Cameron Hanley z Irlandii na Loukas de la Noue. Do rozgrywki zakwalifikowali się też Dawid Kubiak na Estoril Fortuna (miejsce 7), Jan Bobik na Farmerze (9), Krzysztof Ludwiczak na Cros Blue (10) i Mateusz Tyszko na Zirocco Air (15).

„Z moich starszych koni jestem niesamowicie zadowolony, są w bardzo dobrej formie. Jak widać parkur był dziś dosyć wymagający, w zeszłym tygodniu nawet trochę trudniejszy. W przejeździe podstawowym dziś padał deszcz i trudniej było się skoncentrować. W rozgrywce już wszystkie linie i zakręty poszły po mojej myśli. Z dalszymi planami jestem ostrożny. Pojadę na CSI do Zielonej Góry, później może do Belgii lub Ołomuńca. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja w kraju i za granicą.” – mówił Wojciech Wojcianiec.

CSI5* St Tropez

We Francji rozegrano dziś aż trzy konkursy zaliczane do LR. W najważniejszym z nich – Grand Prix na poziomie 160 cm – triumfował Szwajcar Steve Guerdat, który dosiadał konia Victorio des Frotards.

Miejsce drugie zajął Francuz Edward Levy na Rebeca LS, a trzecie Peder Fredricson ze Szwecji na Catch Me Not S. Belg Jerome Guery na urodzonym w Polsce ogierze Quel Homme de Hus z jednym punktem karnym za przekroczenie normy w przejeździe podstawowym uplasował się na 11 pozycji. Martin Fuchs na koniu Silver Shine ukończył konkurs na miejscu 15 (4 punkty karne w podstawowym przejeździe).

W zmaganiach na wysokości 150 cm najlepszy był Julien Epaillard z Francji na Virtuose Champeix, drugi był Jerome Guery na Eras Ste Hermelle, a trzeci Francuz Simone Delestre na Chesall Zimequest. Konkurs 145 cm wygrał Niemiec Marcus Ehning na Cristy, miejsce drugie zajęła para z Danii – Emil Hallundbaek i High Nitro, a trzecie z Francji – Fanny Skalli i Jonka-A.

ZO Leśna Wola

W Grand Prix o zwycięstwo walczyło 13 par. Po pięciokonnej rozgrywce wygrał Artur Kufel na 11-letnim Elano. Miejsce drugie zajął Kacper Mróz na Q de Revel, a trzecie Łukasz Koza na klaczy Ballantina. W finale Średniej Rundy triumfował Dominik Słodczyk na Drako.

ZO PLJ Sopot

W konkursie Grand Prix, finale Rundy Złotej, zaliczanym do Polskiej Ligi Jeździeckiej, wystartowało 25 par. Trzy z nich pokonały parkur bezbłędnie i zakwalifikowały się do rozgrywki. W niej z wynikiem 4 punktów karnych najlepszy był Tomasz Olszewski na Camako’s Boy JW. Miejsce drugie zajął Arkadiusz Fimmel na koniu Frapant, a trzecie Antoni Strzałkowski na wałachu Blant.

Po czwartym etapie rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej na prowadzenie w tabeli Kategorii Złotej wysunął się Arkadiusz Fimmel. Drugi jest obecnie Dawid Kubiak, a trzeci – dzisiejszy zwycięzca Tomasz Olszewski.

W finale Rundy Srebrnej o zwycięstwo walczyły 44 pary. Po 18-konnej rozgrywce najlepszy przejazd należał do Michała Tyszko dosiadającego klaczy Treasure Queen Z. Drugi był Siarhei Kazlou na La Noblesse Vulkan L, a trzeci Stanisław Przedpełski na Piccolo.

Na prowadzenie w tabeli Kategorii Srebrnej wysunął się Antoni Strzałkowski, który w dzisiejszym konkursie zajął miejsce dziesiąte na 7-letnim U2. Na drugiej pozycji plasuje się Dawid Kubiak, a na trzeciej Dawid Skiba.

Kolejne zawody zaliczane do Polskiej Ligi Jeździeckiej odbędą się już w przyszłym tygodniu w Jakubowicach.

TNOiOB Olsza

W najważniejszym konkursie zawodów w Olszy, zaliczanych do Turnieju Nadziei Olimpijskich i Orła Białego, 9 z 35 startujących par pokonało obie fazy bezbłędnie. Najszybszy był Łukasz Wasilewski na wałachu Hollister, miejsce drugie zajęła Matylda Malepszy na Consensusie, a trzecie Beata Szuber na Forcie. Tym wynikiem dzisiejszy zwycięzca umocnił się na pozycji lidera kategorii Profi TNOiOB.