054 1

Kolejne dobre wyniki odnotował Andrzej Opłatek w Gorla Minore. Podsumowujemy wydarzenia niedzieli.

CSI Gorla Minore

Andrzej Opłatek kolejny dzień z rzędu dobrze spisywał się na zawodach we Włoszech. W konkursie Grand Prix U25, zaliczanym do światowego rankingu, zajął miejsce trzecie na koniu Diaroubet. Wygrała Sophia Schindlbeck z Niemiec na klaczy Catinka S, a drugi był Bryan Balsiger ze Szwajcarii na AK’S Courage. W dwugwiazdkowym GP LR Opłatek ponownie zakwalifikował się do rozgrywki, tym razem na Stakkatanie. W finałowym barażu miał jeden błąd, ale dynamiczna jazda pozwoliła mu zająć czwartą lokatę.

Wygrał Włoch Emanuele Massimiliano Bianchi na Zycalin W, drugi był jego rodak Emilio Bicocchi na Sevillana del Terriccio, a na miejscu trzecim uplasowała się para z Austrii – Christoph Obernauer na Kleons Cocario.

CSIO Opglabbeek

Dziś rozegrane zostały finały Pucharów Narodów. W kategorii dzieci polska ekipa zajęła piąte miejsce z rezultatem 14 punktów karnych. Dziś Zuzanna Prymek na Dyllano oraz Daria Pietrzak na Monsunie pokonały parkur bezbłędnie, a Iga Biegalska odnotowała 6 punktów karnych na Cardhu. Zwyciężyła drużyna z Niemiec, która ukończyła zawody z łącznym wynikiem zaledwie 4 punktów karnych w składzie: Charlotte Stuppi i Asterix, Fabio Thielen i Showbizz, Paula Pahl i Easy Kolibra MO oraz Naomi Himmelreich i Cornet's Adel.

W juniorskim Pucharze Narodów reprezentacja Polski zajęła miejsce szóste z łącznym wynikiem 39 punktów. Dziś najlepsze przejazdy odnotowały Olga Skrobacz na koniu Quincy oraz Laura Kłapińska i Captain – obie amazonki zjechały z parkuru z wynikiem 2 punktów karnych. Najlepsza okazała się ekipa Belgii, która zachowała zerowe konto w składzie: Roy van Beek i Chacco Me Biolley, Aurelia Guisson i Berlini From Second Life Z i Tristan Guisson na Naturelle vh Legitahof Z.

ZO Warnik

Dziś w konkursie Grand Prix startowało 41 par. W drugim nawrocie wystąpiło 11 z nich, a triumfował Jan Vinckier na wałachu Lord. Miejsce drugie zajął Dawid Kubiak na Estoril Fortuna, a trzeci był Marek Lewicki na La Pezi. W Srebrnej Rundzie najlepsza była Małgorzata Koszucka na koniu Notis.