511 9774

W Dużej Rundzie w Olszy triumfowała Klara Kozioł. Konkurs zaliczany do światowego rankingu w Kunkiai wygrał Mateusz Tyszko, a polskie drużyny dzieci, juniorów i młodych jeźdźców zaliczyły bardzo udane starty w Pucharach Narodów. Na parkury po długiej przerwie powróciła klacz Chacclana.

CSI2*/1*/YH Olsza

511 9886

Pierwszy konkurs Dużej Rundy zebrał na starcie 68 par. Obie fazy bezbłędnie pokonało 18 z nich, a po zwycięstwo po bardzo szybkim i płynnym przejeździe sięgnęła 16-letnia Klara Kozioł na wałachu Rocky. Na miejscu drugim uplasował się Konrad Pawłowski dosiadający konia Comet 235, a na trzecim Maksymilian Wechta na Number One 28.

W Średniej Rundzie najlepszy był Jarosław Skrzyczyński na Inturido. Drugie miejsce zajął Mściwoj Kiecoń na klaczy Cleany VD Kattevennen Z, a trzecie Daria Kobiernik na Ogano’s Boy Z.

W rundzie młodych koni podobnie jak wczoraj triumfował Filip Lewicki na klaczy Keldita. Tuż za nim uplasował się Siarhei Kazlou z Białorusi na klaczy Kadora-W, a trzecie miejsce zajął Martin Rozynek na koniu Kamir Red Wine.

Fanów jeździectwa z pewnością ucieszy informacja o powrocie na parkury klaczy Chacclana. Jarosław Skrzyczyński pokonał dziś na niej bezbłędnie konkurs Małej Rundy – 120 cm.

CSI2*-W Kunkiai

W konkursie zaliczanym do LR grupy D startowały dziś 24 pary, a do rozgrywki zakwalifikowało się aż 15 z nich. Bardzo dobrą formę potwierdził reprezentant Polski Mateusz Tyszko, który na ogierze Zirocco Air po dwóch bezbłędnych przejazdach zajął miejsce pierwsze. Drugi był Paul-Richard Argus z Estonii na wałachu Renessin, a trzeci Andrea Herck z Rumunii dosiadający konia Kalvarie van de Zelm.

CSIO/CSI2*-W Samorin

W Pucharze Narodów kategorii dzieci startowało 5 drużyn. Po obu nawrotach dwie ukończyły zmagania z zerowym kontem i czekała je rozgrywka o zwycięstwo. Ostatecznie zwyciężył team ze Szwecji: Svea Tegnestedt i H.Emeralda, Linnea Åberg-Cronin i Jarta, Emil Jönsson i Be Special oraz Linn Arvidsson na Glenmorangie. Miejsce drugie zajęła ekipa z Węgier: Rodrigo Szuhai i Jayjay, Balázs Magyar i Aladin, Maja Kiss i Quipara Z oraz Gyula Szuhai Jr. na Perthy Jackson. Bardzo dobrze spisała się dziś reprezentacja Polski – cztery nasze amazonki ukończyły konkurs z łącznym wynikiem zaledwie czterech punktów karnych i tym samym zajęły miejsce trzecie ex aequo (z drużyną Czech). W skład ekipy wchodziły: Martyna Dubieniecka na Santorini L (0/0), Nell Sówka na Mister Stakkato S (0/0), Julia Pięta na Narcotique Tachor (0/4) oraz Eryka Mikołajczyk na Dylano M (11/9).

Udany występ w Pucharze Narodów kategorii Juniorów nasi reprezentanci zakończyli na miejscu czwartym, z bardzo dobrym wynikiem jednego punktu karnego. Tu w reprezentacji jechali: Maria Brańka-Borja i Camilla 139, Daria Pietrzak i Monsun, Aleksandra Osuch i Libelius oraz Iga Biegalska na Doravelli. Niestety wyniki tego konkursu nie zostały jeszcze opublikowane, podobnie jak te z PN kategorii młodych jeźdźców. Tutaj także Polacy zaprezentowali się dobrze, zajmując miejsce szóste z wynikiem 12 punktów karnych. Warto dodać, że startowali właściwie w juniorskim składzie, bo w drużynie jechali osiemnastolatkowie: Aleksander Lewandowski na Canwero, Aleksandra Kierznowska na Corleano, Olga Skrobacz na koniu Quincy oraz 16-letnia Aleksandra Wypchło na Casaleo Z. Szczegółowe wyniki opublikujemy kiedy tylko pojawią się na stronie organizatora.

ZO Michałowice

Dziś rozpoczęły się zawody ogólnopolskie w KJK Szary Michałowice. 4 z 13 startujących w Dużej Rundzie par pokonały parkur bezbłędnie. Najlepszy był Damian Ostręga z KS Jumping Team Wiercany na Feline. Drugie miejsce zajął Zbigniew Kostrzewski na California Hippica, a trzecie Hubert Kostrzewski na Cappucino Hippica.