20170218 205805

Zwycięzcy sobotnich konkursów dużej rundy.

W konkursie dużej rundy podobnie jak wczoraj oglądaliśmy fantastyczną walkę skoczków polskiej czołówki. Dziś, najlepszy okazał się Jakub Krzyżosiak na klaczy Atiqua, który jako jedyny wykonał ryzykowny najazd na triplebar to dało mu przewagę nad Jarosławem Skrzyczyńskim i Silver Shine, który cały parkur pojechał też krótko i bardzo dynamicznie. Trzecie miejsce zajął Jiri Hruska z Czech na Aristo Z.

Wobec wielu bardzo dobrej przejazdów w dużej rundzie trudno typować faworyta jutrzejszego Grand Prix.

Dziś odbył się pierwszy konkurs zaliczany do Halowego Pucharu Polski. W kategorii Open wystąpiło 21 par, z czego do rozgrywki dostało się 7. Emocji w finałowym barażu nie brakowało, a wygrała jadąca jako ostatnia Marta Baczyńska-Nowak z TKJ Garbówek na koniu Dimple. Jej przewaga nad koleżanką klubową Anielą Szlufik wyniosła zaledwie 0,16 sekundy. Pod nieobecność w Michałowicach dotychczasowej liderki Samanty Forlini ,te dwie amazonki w tabeli zajmują dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce zajęła Maliwna Urbańska na L’Colantos.

W niedzielę początek zawodów o 8.00 a konkursy HPP zaplanowane są na 15.15 (JiMJ) i 17.00 (Grand Prix - seniorzy). Oba będą relacjonowane w HPPTV.

Leszno

Zwycięstwem Mściwoja Kieconia zakończyła się duża runda 140 cm w Lesznie. Na 7-letnim ogierze, Digisport Contendrix Kiecoń osiągnął czas ponad 3 sekundy lepszy od kolejnej, Tiny Salkovej i Cascara. Na trzecim miejscu ukończył Łukasz Wasilewski na El Quando.

Sopot

W Sopocie ponownie zwyciężył Jacek Grzywacz z Pomorska LJ w Dziemianach na klaczy Doravella. W konkursie dużej rundy wystartowało 15 par. Drugie miejsce zajął Nerijus Sipaila na Caliente, a na trzeciej pozycji jest Łukasz Troszczyński na Djarvi B.