kozanecka

Zwycięstwem Aleksandry Kozaneckiej zakończył się konkurs Grand Prix HPP w Michałowicach.

Do rozgrywki głównego konkursu weszły 4 z 24 startujących par. Wielu kibiców stawiało na Jarosława Skrzyczyńskiego, który świetną dyspozycję zaprezentował już w południe, w finale średniej rundy, gdzie zajął na trzech różnych koniach trzy pierwsze miejsca. Zawodnik Agro-Handel Śrem pojechał na Aresie bezbłędnie i szybko. Jednak startująca tuż po nim Aleksandra Kozanecka na klaczy Suedwinds Amanda świetnie wykorzystała możliwości swojej dużej klaczy i była o 0,05 sekundy szybsza. Ostatecznie Skrzyczyński po dwóch zrzutkach na Silver Shine zajął drugie i czwarte miejsce.

Skrzyczyński Ares

- Wiem, że rozgrywkę mogłam pojechać jeszcze szybciej, zwłaszcza do ostatniej przeszkody. Kiedy Jarosław Skrzyczyński jechał na swoim drugim koniu, strasznie się denerwowałam i nawet nie patrzyłam na parkur. Dziś szczęście było po mojej stronie - powiedziała Aleksandra Kozanecka. Trzecie miejsce, podobnie jak w Besiekierzu zajął prezentujący co raz wyższą formę Michał Lemański na Billy Boy W Z.

Wyniki TUTAJ

W tabeli Jarosław Skrzyczyński zrównał się punktami z dotychczasowym liderem Michałem Tyszko (ten nie wszedł dzisiaj do rozgrywki). Na trzecim miejscu jest Adam Grzegorzewski, a dzisiejsza triumfatorka awansowała na czwartą pozycję.

Ranking HPP TUTAJ

Rynkiewicz dekoracja

Nie mniej emocji było w konkursie dla kategorii młodzieżowych. Wygrała go juniorka Martyna Rynkiewicz na Nirmette, która dzięki temu umocniła się na pozycji lidera. Drugie miejsce w konkursie, a najlepsze wśród młodych jeźdźców zajęła Michalina Szmytka na koniu Comet. Ona powróciła na pozycję liderki. Na trzeciej pozycji konkurs ukończyła Joanna Marciniak na Chelsea-Blue.

Na zawodach w Michałowicach wzięło udział blisko 250 par. Przypomnijmy, że wczoraj kategorię Open wygrała Marta Baczyńska-Nowak. Kolejne zawody z cyklu odbędą się w dniach 10-12.03.2017 w KJ Wolica Kalisz.

Rankingi HPP TUTAJ

Leszno

W Lesznie Grand Prix 140 cm wygrał Philipp Schober (GER) na 13-letnim wałachu Zandigo TS. Drugi był Łukasz Wasilewski na wałachu El Quando. Tylko dwie pierwsze pary pokonały rozgrywkę bezbłędnie. Na miejscu trzecim uplasowała się Tina Salkova na koniu Cascar.

Sopot

W Sopocie dużą rundę wygrała Monika Valuntaite (LTU) na wałachu Life is Life. Drugie miejsce zajęła Dominika Bach z Sopocki KJ na ogierze Canion, a trzeci był Łukasz Troszczyński na klaczy Catlin.