DSC03614

Drugi dzień zmagań okazał się szczęśliwy dla Juana Carlosa Garcia (ITA), który wygrał konkurs dużej rundy zaliczany do światowego rankingu.

CSI4* Poznań

Do rozgrywki prestiżowej dużej rundy 150 cm, zaliczanej do światowego rankingu dostało się jedenastu zawodników. Juan Carlos Garcia (ITA) wystartował jako drugi i pokonał parkur bezbłędnie. Uzyskał czas, którego już do końca konkursu nie udało się nikomu pobić. Drugie miejsce zajął Doron Kuipers (NED) na Theoreme Du Desir. Z trzech Polaków, którzy dostali się do rozgrywki, najbliżej wygranej był Marek Lewicki na Abigej, który ostatecznie zajął miejsce trzecie. Jedną setną sekundy wolniejszy był Jarosław Skrzyczyński na Calevo, a Łukasz Troszczyński na Djarvi B zajął 10 pozycję.

W konkursie średniej rundy nie do pokonania okazał się dwukrotny mistrz Polski Jarosław Skrzyczyński. On, najpierw startując na wałachu Jerico pokonał parkur bezbłędnie. Następnie na klaczy Chacclana postanowił zaryzykować i wyprzedził wszystkich konkurentów.

Drugie miejsce zajął  Luis Sabino Goncalves (POR) na Teck de Riverland. Trzecie miejsce dla Gosi Koszuckiej i Charlene.

Poranny konkurs 130 cm ku radości kibiców wygrał reprezentant Polski, Krzysztof Ludwiczak na Poli Loli L. Drugie miejsce zajął Michael Kolz (GER) na klaczy Cox 15, a trzecie Marek Lewicki na Codetia VDL.

Zawodnik Czahary Pogorzelica w kolejnym konkursie, tym razem na klaczy Philadelphia wygrał w konkursie dla młodych koni. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Koszucka na Fibonacci S, a trzecie Mściwoj Kiecoń na Giraldo L.

W konkursie dla amatorów i biznesmenów wygrała Agata Derda z Pony Jumping Team Poznań na Lopik’s Appie. Drugie miejsce zajęła Julia Jabłońska na Bailey’s RJT, a trzecie Waldemar Gaca na Coline.

Future Champions Hagen

Michalina Szmytka ponownie najlepiej poradziła sobie w konkursie dla młodych jeźdźców, gdzie na Comecie z jedną zrzutką zajęła 6 miejsce. Adam Grzegorzewski na Torpedo Des Forets rywalizację ukończył na miejscu 12.

W Pucharze Narodów juniorów 140 cm najlepszą ekipą okazali się Austriacy, którzy jako jedyni zachowali czyste konto. Polacy konkurs ukończyli na 11 miejscu z 22 punktami karnymi.

W konkursie dla dzieci bezbłędna była Juliana Suska na Tokajer 8, która zajęła 8 miejsce.