H3 2334

W zeszłym roku na CSI4* Poznań Juan Carlos Garcia w konkursie Grand Prix był drugi, w tym roku wrócił i sięgnął po zwycięstwo.

CSI4* Poznań

Najbardziej emocjonujący konkurs całych zawodów CSI4* Poznań na Hipodromie Wola przyniósł zwycięstwo dla Włocha, Juana Carlosa Garcii na 11-letnim ogierze Gitano V Berkenbroeck. Gospodarz toru wyselekcjonował 10 najlepszych par Grand Prix 160 cm, a wśród nich, ku radości licznie zgromadzonych kibiców, dwie z Polski. Jako pierwszy zakwalifikował się Kamil Grzelczyk na Wibaro, a pod koniec konkursu dołączył do niego Krzysztof Ludwiczak na Nordwindzie. Świetnie pojechał Kamil Grzelczyk, który pozostał bezbłędny i ostatecznie zajął 5 miejsce.

H3 2714

Na drugiej pozycji, przekroczył celowniki zaledwie o 0,02 sekundy wolniej Edwin Smits (SUI) na Rouge Pierreville. Trzecie miejsce zajął Thierry Goffinet (BEL) na Artuur JH Z. Krzysztof Ludwiczak zajął 10 miejsce.

Konkurs 140 cm z dwoma jokerami zdominowali Portugalczycy. Pierwsze miejsce zajął Mario Wilson Fernandes na Tidelio Des Nauves, a drugie Luis Sabino Goncalves na Teck De Riverland. Na trzecim miejscu uplasował się reprezentant Polski Jarosław Skrzyczyński na Jerico.

DSC06958

W finale małej rundy najlepszy okazał się Christoph Lanske (GER) na Chacco’s Girl 4. Drugie miejsce zajęła Nawojka Kiecoń na Charyzma W, a trzecie Rafał Krajewski na Czumen K.

Finałowa rozgrywka konkursu dla amatorów i biznesmenów przyniosła zwycięstwo Agaty Derdy na Lopik’s Appie. Drugie miejsce zajęła Julia Jabłońska na Bailey’s RJT, a trzecie Adrianna Wiśniewska na Sullivan 54. Za to w „One Star Last Chance” 130 cm najlepsza była Karim Fares Emile (LBN) na Erlinda.

Wyniki TUTAJ

Future Champions Hagen

Grand Prix dzieci wygrała Anabelle Heffron (IRL) na koniu Porsha. W nim najlepsza z polskich reprezentantów była Laura Kłapińska na Santiago, która pojechała bezbłędnie i zajęła 5 miejsce. W Grand Prix młodych jeźdźców zarówno Michalina Szmytka na Comet 235, jak i Adam Grzegorzewski na Torpedo Des Forets mieli po zrzutce i zajęli 11 i 12 miejsce. Wygrał Jeroen De Winter (BEL) na Gretel S.