Emanuele Gaudiano mit Chalou Foto ACP Andreas Pantel 1164 002

Podsumowanie najważniejszych międzynarodowych Grand Prix minionej niedzieli.

CSIO5* Falsterbo
Grand Prix z pulą nagród 200 000 EURO wygrał Steve Guerdat na Hannah. Szwajcar - mistrz olimpijski z Londynu - na początku roku otwarcie krytykował płatne dla uczestników rozwiązania rozgrywek GCT i GCL i jako jeden z niewielu ze światowej czołówki nie startuje w tym sezonie z zawodach „Globalsa”. Wygrał już za to drugie GP CSIO5* (wcześniej w maju w Lummen) oraz GP CSI5* w Villach. To razem z udanymi występami w Pucharach Narodów podczas CSIO (podwójne zera w St Gallen, Rzymie i Rotterdamie) pozwala mu zajmować 11 miejsce w Longines Rankings.
Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy wicemistrz olimpijski Peter Fredricson H&M All In a trzecie na Chloe Reid z USA na Codarco.

Wyniki GP TUTAJ

CSI3* Knokke
Do ostatniego konkursu drugiego tygodnia zawodów w Belgii kazał nam czekać Jarosław Skrzyczyński na największą zdobycz na tych zawodach. Drugie miejsce na Silver Shine w konkursie 150 cm z rozgrywką dało mu 45 punktów do LR. Wygrał Julien Epaillard (FRA) na Instit de Jucaso. Niestety w Grand Prix CSI2* Skrzyczyński na Crazy Quicku miał dwie zrzutki.

Wyniki konkursu 150 cm TUTAJ

CSI4* Gross Vegieln
To mocno obsadzone Grand Prix wygrał Emanuele Gaudiano (ITA) na Chalou (na zdjęciu). Michał Kaźmierczak na Stakorado z jedną zrzutką w rundzie podstawnej (było 10 zerowych) zajął 15 miejsce.

CSI2* Zagare
W zaliczanym do LR i LEC Pucharu Świata Grand Prix na Litwie najlepszy okazał się Alexandr Belekhov (RUS) na Chapter. Naszemu Łukaszowi Troszczyńskiemu nie udało się wejść do 4-konnej rozgrywki. Był 11 na Catlinie (5 punktów) i 16 na Diarvi B (13 punktów).