DSC07264 Kopiowanie

Konkurs dużej rundy zaliczany jednocześnie do LEC Pucharu Świata wygrał Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni.

- Koń jest w niesamowitej formie. Jest świeży, wesoły i skacze dokładnie. Mam nadzieję, że do końca zawodów nie zdarzy nam się żaden błąd. W tym sezonie stał się szybszy i dzięki temu mogę walczyć o zwycięstwo - powiedział Wojciech Wojcianiec. Druga była Angelique Hoorn na Brego R’N B, a trzeci Krzysztof Ludwiczak na Stalando.

Michał Kaźmierczak, na którego bardzo liczymy w kontekście awansu do finału Pucharu Świata w konkursie zajął miejsce szóste i jednocześnie zdobył siedem punktów do klasyfikacji Ligi Europy Centralnej (był czwarty spośród zawodników LEC).

Tabela ligi nie uległa większym zmianom i nadal prowadzi (mimo, że dziś nie zdobył żadnych punktów) Urmas Raag (EST), który ma na swoim koncie 83 punkty. Drugi jest Estończyk Rein Pill (79 pkt.), trzeci Łotysz Kristaps Neretnieks (76 pkt.), a Michał Kaźmierczak zajmuje miejsce siódme (62 pkt.). Prawdziwa walka rozpocznie się jutro w konkursie 150 cm (LR) z rozgrywką.

Cieszą również zwycięstwa naszych zawodników w pozostałych konkursach. W średniej rundzie najlepszy był Jan Bobik na Chacco Amicor ZM, a w małej Adam Grzegorzewski na Irydion L.

W Potędze Skoku na poziomie 205 cm doszło do rozgrywki pomiędzy zawodnikami z Polski - Janem Bobikiem na klaczy Santisa i Hubertem Kierznowskim na Denver Z. Niestety, muru wysokiego na 210 cm nie udało się im pokonać.