DSC09882

Zwycięstwem Adama Grzegorzewskiego zakończył się piątkowy konkurs DR na Cavaliadzie w Warszawie.

CSI3*W Warszawa

Gospodarz toru Marco Hesse, trudnym technicznie parkurem o wysokości 150 cm wyselekcjonował do rozgrywki dziesięć najlepszych par. Ku radości kibiców, sześć z nich to byli Polacy. Po fantastycznej jeździe wygrał Adam Grzegorzewski na koniu Zazou Szumawa. Tym samym, ten niespełna 20-letni zawodnik po raz pierwszy w swojej karierze wygrał konkurs zaliczany do światowego rankingu.

Sukces jest tym większy, że Adam miał bardzo groźnych rywali. Drugie miejsce zajął Ales Opatrny z Czech na koniu Crook z czasem gorszym o ponad sekundę, a trzecie, jeżdżący w doskonałym stylu i szybki we wszystkich konkursach w Warszawie Rodrigo Giesteira Almeida na Hassan van de Wittemoere.

Bezbłędni w rozgrywce byli też Arkadiusz Fimmel na koniu Zimowa Dama i Jarosław Skrzyczyński na Calevo. Wojciech Wojcianiec na Chintablue zajął miejsce szóste, a Krzysztof Ludwiczak na Stalando ósme.

Konkurs ten był też drugim etapem finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Komplet 20 punktów zdobył dziś Ales Opatrny, który dzięki temu awansował na trzecie miejsce w tabeli. Na czele są nadal Estończycy Urmas Raag i Rein Pill (obaj byli dziś w rozgrywce).

DSC09744 Kopiowanie

Michał Kaźmierczak na Que Pasie miał dziś jeden punkt karny, nie dostał się do rozgrywki, ale zdobył 10 punktów, co pozwoliło mu awansować na miejsce szóste w tabeli. Jego strata do trzeciego w tabeli Opatrnego wynosi teraz 14 punktów. Awansowali także Ludwiczak i Skrzyczyński, którzy zajmują miejsce ósme i dziewiąte.

Kto ostatecznie znajdzie się w pierwszej trójce, która pojedzie na światowy finał do Paryża okaże się po niedzielnym Grand Prix, w którym można zdobywać podwójne punkty bonifikacyjne (40 za pierwsze miejsce).

Ranking LEC TUTAJ

W rankingu Cavaliady Tour, na prowadzeniu nadal jest Jarosław Skrzyczyński, na drugie awansował zwycięzca z 2014 roku, Czech Ales Opatrny. Andrzej Opłatek jest trzeci, a dzisiejszy zwycięzca Adam Grzegorzewski awansował na miejsce czwarte. Zapowiada się zacięta walka nie tylko o zwycięstwo w Tourze, ale i o nagrodę specjalną dla zawodnika do 21 lat. Stoczą ją między sobą mistrz i wicemistrz Polski młodych jeźdźców Andrzej Opłatek i Adam Grzegorzewski.

W konkursie średniej rundy również najlepszym zawodnikiem okazał się Adam Grzegorzewski, który tym razem jechał na Okarino. Drugie miejsce zajął Rodrigo Giesteira Almeida na Isolde vd Heffinck, a trzecie Andrzej Opłatek na Light My Fire.