434584485 17921060522894577 7971403679328342109 n

Polska drużyna dzieci zajęła dziś drugie miejsce w Pucharze Narodów na CSIO w Opglabbeek.

W Pucharze Narodów kategorii dzieci startowało dziś 7 ekip. Po dwóch nawrotach na wysokim miejscu drugim z łącznym rezultatem 10 punktów karnych znaleźli się reprezentanci Polski w składzie: Alicja Kosmol i Clearwater PP Z (5/0), Zuzanna Kuczerawy i Uraca II (1/4), Adam Goszczyński i Charlton (0/4) oraz Helena Gola i Digisport Codeina (8/0). Miejsce drugie ex aequo zajął team ze Szwecji, a z zerowym kontem wygrali reprezentanci Belgii: Ella Bomere i Moonshine van’t Ameldonk Z, Jerome Denutte i Umour Noir de Crann, Jitske van den Eynde i Miara STB Z oraz Robin Vermeir i Copacabana of the Paddocks Z.

W Dużej Rundzie CSIO juniorów (140 cm) ósma była dziś Iga Biegalska na Doravelli. Ten parkur bezbłędnie pokonała też Paulina Pellowska na My Blue Pleasure d’Ive Z, a jeden punkt za czas odnotowała Ewa Macieszczak na Genie van Prinsenveld. Wygrała para z Holandii – Siebe Leemans i Karamella.

W Pucharze Narodów kategorii młodych jeźdźców polska drużyna zajęła miejsce 5, z łącznym rezultatem 41 punktów karnych. Startowali w składzie: Lena Maruszak i Jetoulon van de Rietvenne, Maria Brańka-Borja i Innocent van het Hulgenrode Z, Natalia Sydow i First One oraz Aleksandra Kierznowska i Ironman. Wygrali Belgowie z wynikiem 12 punktów: Mathieu Bourdeaurd’Hui i Oscar the Homage, Aurelia Guisson i No Limit VH Legita Hof Z, Evelyne Putters i Nabeau van het Migroveld Z oraz Leon Brutsaert i Corleone Tour Vidal.