caly agrohandel

KJ Agro-Handel Śrem zespołowy ranking konkurencji skoki przez przeszkody wygrał już po raz dziewiąty z rzędu.

Jednak po raz pierwszy w historii polskiego jeździectwa zawodnicy jednego klubu zdobyli wszystkie krajowe tytuły. Jeźdźcy z zielonych frakach dobrze prezentowali się też na międzynarodowych arenach.

Ranking, Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Grand Prix Polski, Polska Liga Jeździecka – prawie każde z tych trofeów zdobył inny zawodnik. Kadra Agro-Handlem jest bardzo szeroka. Zobaczmy kto pracował w tym roku na sukces najlepszego klubu w Polsce.

agro handel puchary

Jarosław Skrzyczyński – mistrz Polski 2015. Po ten tytuł sięgnął już po raz drugi z rzędu. W Warce nie miał sobie równych. Prowadził od początku do końca i mistrzowskie zawody ukończył z wynikiem 0 punktów karnych. W sierpniu w Akwizgranie na Crazy Quick doskonale spisał się w mistrzostwach Europy. Zakwalifikował się do ścisłego finału (dla 25 najlepszych zawodników), pozostawiając w pobitym polu wiele jeździeckich sław. Ostatecznie zajął 22 miejsce. Na arenie międzynarodowej wygrał trzy konkursy zaliczane do światowego rankingu (CSI2* Neustadt Dosse - Grand Prix, CSIO5* w Sopocie i CSIO3* w Bratysławie - Grand Prix). Nic więc dziwnego, że po raz trzeci z rzędu okazał się najlepszy w rocznych zestawieniach rankingów PZJ i portalu Tylkoskoki.pl.

podiumMP2015

Mściwoj Kiecoń – zdobywca Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski 2015. Transmitowane przez TVP1 rozgrywki były w minionym sezonie bardzo emocjonujące. Kiecoń wygrał dwa etapy (podczas CSI4* w Poznaniu i finałowy podczas CSI3* w Jakubowicach). Inne znaczące sukcesy to wygranie konkursu zaliczanego do Longines Rankings podczas CSI3*W w Lesznie oraz triumfy w kilku krajowych Grand Prix. Razem ze Skrzyczyńskim reprezentował Polskę w konkursach drużynowych o Puchar Narodów. A w tych rozgrywkach Polacy spisali się bardzo dobrze dochodząc do finału, który we wrześniu odbył się w Barcelonie. W rankingu indywidualnym PZJ Mściwoj Kiecoń uplasował się na drugiej pozycji.

kiecon

Andrzej Głoskowski – zdobywca Halowego Pucharu Polski. Po ten tytuł zawodnik w swojej karierze sięgnął po raz trzeci, ale po raz pierwszy zrobił to dla Ago-Handlu. W sezonie wygrał też kilka konkursów Grand Prix. Po sprzedaniu w 2014 roku konia Cros jego wyniki na arenie międzynarodowej tym razem nie były tak imponujące. Wkrótce może się to zmienić bowiem dorastają mu kolejne zdolne rumaki. We wrześniu na Centroplast Dinar Głoskowski wygrał Sportowy Czempionat Młodych Koni w kategorii siedmiolatków co jest dobry prognostykiem na rok 2016.

IMG 5512

Polska Liga Jeździecka

Polska Liga Jeździecka to cykliczne rozgrywki wprowadzone w roku 2015 przez Polski Związek Jeździecki. Od kwietnia do sierpnia w całej Polsce odbyło się 7 etapów kwalifikacyjnych, a finał miał miejsce w ośrodku KJ Leśna Wola w Głogowie Małopolskim w dniach 18-20 września. Na tych rozgrywkach skupiła się grupa jeźdźców na co dzień trenujących w stajni Olsza, a wzmocnił ją Arkadiusz Fimmel. Zawodnicy dosiadający koni pana Jana Ludwiczaka zdominowali nową Ligę.

W najbardziej prestiżowej kategorii (diamentowej), którą rozgrywano na poziomie Grand Prix (145 cm) najlepszy okazał się Marcin Bętkowski. Zawodnik ze Śremu co prawda nie wygrał żadnego etapu, ale jeździł przez sezon bardzo równo, zawsze plasując się w czołówce konkursów. Drugie miejsce przypadło Leszkowi Gramzie, a trzecie Arkadiuszowi Fimmelowi. Ten ostatni wygrał aż trzy etapy (w maju w Jaszkowie, w sierpniu w Zielonej Górze i finał), jednak do zwycięstwa zabrakło mu jeszcze jednego dobrego występu. Do Agro-Handlu należało też czwarte miejsce, które zajął Dawid Wojciechowski.

betkowsk

W kategorii złotej (tu startowali głównie profesjonaliści, ale na młodszych koniach – konkursy 135 cm) dwa pierwsze miejsca dla Agro-Handlu zdobyli Łukasz Krajewski i Marcin Bętkowski. Łukasz Krajewski wygrał też kategorię srebrną. Trzeci był tu junior z Agro-Handlu Wiktor Szała.
Zawodnicy w zielonych frakach wygrali też klasyfikację rozgrywanego w ramach PLJ Klubowego Pucharu Polski. Wisienką na torcie dla Agro-Handlu jest zwycięstwo córki Leszka Gramzy Amelii w Lidze Małych Mistrzów (do 11 lat). Tuż za nią uplasował się jej kolega klubowy Hubert Woźniak.

amelka

Inne sukcesy

Trzeba przyznać, że doskonale do tych rozgrywek grupę z Olszy przygotował nowy jej trener, a były zawodnik Agro-Handlu, Jacek Bucki. Zwycięstwa w PLJ to nie jedyne sukcesy jego podopiecznych.

bucki gramza

Marcin Bętkowski w maju zajął drugie miejsce w konkursie Longines Rankings podczas CSI3* w Ciekocinku, na CSI2* Cavaliada w Lublinie wygrał prestiżowy konkurs Speed and Music oraz udanie zadebiutował w Grand Prix na zawodach najwyższej międzynarodowej rangi czyli CSIO – w Odense w Dani był 10. Leszczek Gramza jeszcze wiosną wygrał zaliczane do Pucharu Polski Grand Prix w Kaliszu. Teraz w nowej edycji Pucharu (2015/16) triumfował w zawodach w Jaszkowie, jest wiceliderem rozgrywek i ma duże szanse być trzecim (po Skrzyczyńskim i Głoskowskim) zawodnikiem klubu ze Śremu, który zdobędzie to prestiżowe trofeum. Z kolej Wiktor Szała został w 2015 roku mistrzem Wielkopolski w kategorii juniorów.

szala2

Nie sposób tu wymienić wszystkich pozostałych reprezentantów KJ Agro-Handel. W sezonie 2015 było ich 36. Wielu z nich to młodzi zdolni zawodnicy, jak chociażby Dajana Pawlicka. Ona pozostaje czołową polską juniorką. W minionym roku była trzecia w Pucharze Polski i czwarta w mistrzostwach kraju. O tym, że siostra znanych żużlowców Piotra i Przemka ma nie tylko dużo talentu ale ogromną wolę walki świadczy to że wygrywa wiele konkursów. Mimo, że ma zaledwie 17-lat triumfowała już w seniorskim Grand Prix (HPP w Jaszkowie). Coraz lepiej poczyna sobie też Maria Stanisławiak. Obie amazonki zostały laureatkami konkursu Talent Wielkopolski i w nagrodę na początku 2016 roku pojadą na dwa tygodnie do znanego holenderskiego trenera Roelofa Brilla. Z kolei Maria Baehr ma szanse na udział w ME 2016 w kategorii dzieci (do lat 14). Nie można zapominać też o Olimpii Bembenik, która wygrała w tym roku dwa Grand Prix juniorów (CSIJ):  w Poznaniu i Jakubowicach.

pawlicka

Organizacyjnie, wychowawczo i biznesowo

KJ Agro-Handel Śrem to także doskonały organizator. Po nadzorem prezesa klubu pana Jana Ciesielskiego w 2015 roku na hipodromie w Olszy odbyły się 4 duże imprezy jeździeckie. Czerwcowy etap Polskiej Ligii jeździeckiej cieszył się największą popularnością ze wszystkich 8 jakie w całym sezonie rozegrano w 7 miejscach w Polsce. Dobre opinie zabrał ósmy już Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni.

ciesielski

Czuwający nad całością jeździeckiego przedsięwzięcia Agro-Handlu prezes ZM Mościszki pan Jan Ludwiczak może być dumny nie tylko ze sportowych sukcesów. On sam daje swoim podopiecznym dobre biznesowe wzorce.

ludwiczak i

Przykładem tego jest Łukasz Krajewski, który 6 ostatnich lat spędził w Olszy. Pracując z młodymi końmi, wiele z nich doprowadził do poziomu konkursów 130 – 140 cm. Pod koniec 2015 roku Łukasz z bratem Rafałem zrobili odważny krok i podjęli własną działalność jeździecką. W wydzierżawionym od firmy Top Farms ośrodku jeździeckim w Gołębinie Starym zajmują się treningiem koni. Nadal reprezentować będę Agro-Handel, ale podobnie jak lider zespołu Jarosław Skrzyczyński pracują teraz na własny rachunek.

krajeski
Miejsce Łukasza w Olszy zajął Dawid Skiba. Kolejny zdolny zawodnik dostał do dyspozycji szeroką stawkę koni ze stajni pana Jana Ludwiczaka i ma szansę w krótkim czasie wejścia do krajowej czołówki. Jeździecka karuzela Agro-Handlu kręci się dalej i to coraz szybciej.