wechtaKonkurs Grand Prix zawodów CSI3* w Lesznie wygrał reprezentant Japonii, tegoroczny olimpijczyk Taizo Sugitani na koniu Avenzio. Dobrze spisali się Polacy Ewa Mazurowska i Łukasz Koza, którzy zajęli miejsca 4. i 5.. Z kolei w drugim dzisiejszym konkursie zaliczanym do rankingu Rolexa - finale średniej rundy - triumfował Maksymilan Wechta z KJ Wechta Rosnówko na koniu Boliwia. W porannym konkursie RMK zwyciężył Łukasz Wasilewski na koniu Arakorn.

Maksymilian, startując na początku konkursu, jechał bardzo dobrze, a Boliwia skakała pewnie. W drugiej część parkuru na czas, zawodnik optymalnie wykorzystał predyspozycje klaczy do wykonywania skoków zarówno o krótkich zakrętach, jak i z dużego tempa. Wygrana była w pełni zasłużona. Z innych par, które próbowały dogonić Maksa i Boliwię, tylko jednej (Niklaus RUTSCHI na BB ULINA 4 pkt) udało się uzyskać lepszy czas drugiej fazy.
Maksymilian Wechta ma 19 lat. W zeszłym roku zdobył brązowy medal HPP w kategorii juniorów. W tym roku, w pierwszym sezonie jako młody jeździec wygrał aż trzy konkursy zawodów ogólnopolskich i CSN (w maju w Drzonkowie, w czerwcu w Olszy i w październiku w Lesznie). Dzisiejszy wynik jest dla niego największym osiągnięciem w zawodach międzynarodowych. Leszczyńska wygrana daje mu 50 punktów do rankingu Rolex. Do tej pory w tym prestiżowym rankingu zawodnik zajmował miejsce 1886, a jedyne 5 punktów zdobył za zajęcie 16. miejsca w Grand Prix na CSI3* w Bogusławicach.

013 3703-Sugitani-Taizo AvenzioTaizo Sugitani - zwycięzca dzisiejszego konkursu Grand Prix w Lesznie. Jeden z najbardziej utytułowanych jeźdźców z Japonii. W swojej karierze cztery razy startował na Igrzyskach olimpijskich, jednak największy indywidualny sukces odniósł na Mistrzostwach Świata w Lexington w 2010 roku gdzie zajął miejsce 10. W zeszłym roku wygrał konkurs Grand Prix na CSI4* w Salzburgu.

013 3557-PonitaEwa Mazurowska (na Ponita miejsce 4. w Grand Prix) z KJ Vertus Łódź. Swoją dobrą formę zasygnalizowała dwa tygodnie temu w Lesznie podczas zawodów ogólnopolskich, kiedy to wygrała konkurs Grand Prix.

013 3618-El-CampŁukasz Koza na El Camp z KJ Trachy Gliwice. Dziś w konkursie Grand Prix Leszna był 5. Bardzo dobrze spisywał się na CSI3* w Tallinnie w październiku. Z niecierpliwością czekamy na nowy ranking PZJ. Według obliczeń TylkoSkoki, Łukasz w listopadowym wydaniu tego rankingu awansuje do pierwszej dziesiątki.