Logo tylkoskoki

piwozadarmoZapraszamy do obejrzenia i przeczytania relacji z trzeciego dnia zawodów w Lipsku. Sobota pełna była wrażeń. Ci ktorzy wytrwali do końca, o północy mogli napić się piwa wprost z browaru Wernesgrüne.

 

 

 

 

Popołudniowa Nagroda Lipska

 

piusschwizerpicsouduchaneNiezwykle trudny okazał się konkurs o Nagrodę Lipska. Jak sami przyznali członkowie teamu gospodarzy toru zdecydowanie za trudna okazał się ostania linia ustawiona na bardzo ciasne 4 kroki galopu (17,4 m). Gdzie indziej też nie było łatwo. Praktycznie każdy dystans wymagał umiejętności mocnego skrócenia konia. W efekcie, przy bardzo wymagającej normie czasu tylko 4 pary pokonały tor bezbłędnie. W rozgrywce najlepszy okazał się Pius Schwizer (SUI) na Coolgirl.
Tuż po nagrodzie Lipska rozegrano konkurs przesiadany dla czterech najlepszych (wyłonionych w eliminacjach) niemieckich juniorów. Każdy jechał na każdego koniu. Co ciekawe każdy z przejazdów oceniany był za styl.

 

 

 

Wernesgrüner Pferdenacht
calawladzawjednymrekuCała władza w jednym ręku.

perszeronyWieczór Wernesgrüner, otworzyła szóstka karych perszeronów z wielkim wozem pełnym piwa.

malylewNajmniejszą a zarazem największą gwiazdą bloku show okazał się Pony Lew, ...

malybengsonktóremu przed pokazem bacznie przyglądał się Rolf-Göran Bengtsson. Czy na pewno skupił się na przebranym koniku?

parkurszybkosciTuż przed konkursem szybkości, główny faworyt do wygranej Roger Yves Bost, ocenił parkur jako bardzo przyjazdny, dający możliwość szybkiej jazdy. Rzeczywiście każda linia była bardzo szeroka, a szereg stacjonata – okser ustawiono na dystansie 11,2 m. Francuz jadąc na początku konkursu pojechał fenomenalnie. Wydawało się że nikt nie zdoła go pokonać.

feliksitataAle Felix Haßmann, wraz ze swoim tatą myśleli nad lepszą strategią, Felix pokonał „latającego Francuza”...

 

ifoifeliks jednak potem nerwowo przyglądał się jak jadą następni.

aystentkiW konkursie barier w ostatniej rozgrywce dziewczyny musiały wspiąć się na wysokość 2 m.

przeszkodaniedoprzejsciaDla niektorych byla to bariera nie do przejścia.

 

barieryTe przeszkodę bezbłędnie pokonali Max Kühner (GER) na zdjęciu) i Robert Whitaker (GBR),

citroenSponsor musiał podzielić Citroena na pół. Jednak każdy ze zwycięzców zamiast połówki samochodu otrzymał 6875 EUR.


W tym tygodniu

  • ZO Warka POL
    04-06.07.2025
           
  • ZO Sosnowice POL
    04-06.07.2025
           
  • Finał OOM Baborówko POL
    02-04.05.2025
           
  • CHIO Aachen GER
    01-06.07.2025
           
  • CSI5* Spruce Meadows CAN
    02-06.07.2025
           
  • CSI5* LGCT Monte Carlo MON
    02-05.07.2025
           
  • CSI2* Silesia Equestrian Jakubowice POL
    02-06.07.2025
           
  • CSI2* Wiener Neustadt AUT
    02-06.07.2025
           

Ranking PZJ (31.05.2025)

1. Maksymilian Wechta 1902
2. Adam Grzegorzewski 1779
3. Dawid Kubiak 1600
4. Jarosław Skrzyczyński 1445
5. Krzysztof Ludwiczak 1185
6. Mściwoj Kiecoń 1169
7. Michał Kaźmierczak 1092
8. Marek Lewicki 1061
9. Marek Wacławik 1006
10. Dawid Skiba 983
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.05.2025)

312 Adam Grzegorzewski 725
355 Maksymilian Wechta 633
394 Jarosław Skrzyczyński  580