wcduguet 1

CSI5* w Helsinkach po raz drugi wygrał Romain Duguet na klaczy Quorida de Treho.

Weekend Horse Show w Helsinkach zakończył się emocjonującym konkursem, który był drugą w sezonie kwalifikacją do Pucharu Świata.

Po zwycięstwo w Longines World Cup 160 cm ponownie sięgnął szwajcarski zawodnik Romain Duguet na klaczy Quorida de Treho. Para ta powtórzyła zwycięstwo z zeszłego roku. Pierwszy przejazd był świetny, jednak zawodnik ten nie zwolnił tempa i w rozgrywce uzyskał najlepszy czas 30, 96 sekundy.

- To zawsze miłe uczucie wygrać pięciogwiazdkowe Grand Prix, więc jestem bardzo zadowolony. Quorida jest bardzo szybka, a dzisiaj była niesamowita - stwierdził po konkursie Duguet.

Do rozgrywki zakwalifikowało się piętnastu zawodników, a sześciu z nich ukończyło ten drugi parkur bezbłędnie. Wśród nich nie zabrakło Steve Guerdata (SUI) czy Marco Kutschera (GER). Na miejscu drugim uplasował się Mathieu Billot (FRA) na koniu Shiva d’Amaury, a trzecią pozycję wywalczyła Meredith Michaels-Beerbaum na wałachu Comanche.

wcmichaels beerbaum 1

- Romain miał dziś fantastyczny przejazd i wiedziałam, że jego czas jest nie do pobicia. Jednak pomyślałam, że spróbuję co w mojej mocy. Jestem bardzo szęśliwa, że byłam tak blisko drugiej pozycji i jednocześnie zadowolona z mojego konia - dodała Meredith Michaels-Beerbaum.

W tabeli Ligi Europy Zachodniej prowadzi Pieter Devos (BEL), który po zajęciu 3 miejsca w Oslo dzisiaj był czwarty.