kazmierczak

Sporo emocji dostarczył kibicom finał Gold Tour podczas Cracovia Szary Equestrian Show.

Do rozgrywki konkursu z przeszkodami o wysokości 140 cm dostało się 14 z 40 startujących par. W niej bezbłędny wynik powtórzyło tylko 4 zawodników. Najlepszy był Michał Kaźmierczak na klaczy Helia van de Heihoek. Jego krótkie zakręty były bardzo precyzyjne, a galop do ostatniej, ustawionej na długim dystansie przeszkody, bardzo dynamiczny. Drugie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński na Checclanie, a trzecie Wojciech Wojcianiec na Cassio Meloni.
Polacy wygrali też dwa pozostałe sobotnie konkursy. Brązową rundę (finał – 125 cm) Wojciech Wojcianiec na Chivas, a srebrną (130 cm) Agnieszka Olszewska na koniu Skarbiec. Dla amazonki KJ Osadkowski Jakubowice radość była tym większa, że Skarbiec wrócił do formy po kolce jaką przeszedł kilka miesięcy temu.
Po starcie powiedział:
„Mówiąc szczerze w pewnym momencie nawet zwątpiłam w to że on w ogóle będzie skakał. A tu dziś znowu tak forma i to zwycięstwo o jedną setną sekundy”: - bo o tyle właśnie zwycięzcy, jadąc z ostaniem numerem na liście, byli szybsi od Dawida Skiby na Versace L.

olszewska2

Jutro początek zawodów w Michałowicach o 9.00. Grand Prix rozpocznie się o 14.30.

W Lesznie od piątku trwają ZO2*. Pierwszego dnia dużą rundę wygrał Marek Lewicki na Quirados As, a drugi był Dawid Rakoczy na Sanczo. Dzisiaj te pary zamieniły się miejscami.