14937299 689238771232887 6437832112880716811 n

Adam Grzegorzewski na Zazou Szumawa kończy rywalizację na CSI2* w Michałowicach na trzecim miejscu.

CSI2* Michałowice

W konkursie Grand Prix 145 cm zaliczanym do światowego rankingu najlepszym zawodnikiem okazał się Marek Klus z Czech na koniu Carison.

Dla Marka Klusa to pierwsze międzynarodowe zwycięstwo w konkursie Gran Prix. Sukces jest tym większy, że koń został wyhodowany i wytrenowany w jego stajni. Marek Klus w tym roku wygrał również Cesky Skokovy Pohar.

Do rozgrywki zakwalifikowały się cztery pary, wśród nich dwie z Polski: Adam Grzegorzewski na Zazou Szumawa i Kamil Grzelczyk na Wibaro.

Nikomu nie udało się pokonać rozgrywki bezbłędnie, a zawodnicy zajmujący miejsca na podium mieli po jednej zrzutce. Ostatecznie na drugim miejscu uplasował się Michael Kolz (GER), a miejsce trzecie przypadło Adamowi Grzegorzewskiemu. Kamil Grzelczyk mimo najlepszego czasu, przez dwie zrzutki zajął czwartą pozycję.

We wcześniejszym konkursie świetną formę zaprezentowała Dajana Pawlicka na koniu Campari, która zajęła pierwsze miejsce w finale Silver Tour 135 cm. Warto przypomnieć, że w piątek ta 18-letnia amazonka z klubu Agro-Handel Śrem wygrała konkurs zaliczany do LR 145 cm na wałachu Bebeto.

14907674 689086047914826 1519372541335068992 n

Finał młodych koni (6 i 7 lat) należał do Polaków. Pierwszy był Mściwoj Kiecoń na ogierze Digisport Contendrix, na drugiej pozycji uplasował się Michał Kaźmierczak na koniu Wilander, a miejsce trzecie zajęła Ewa Dyżewska na Eazy Boy.

Wyniki TUTAJ

HZO2* Leszno

W konkursie Grand Prix 145 cm najlepiej poradził sobie Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła na 11-letnim wałachu Sanczo. W rozgrywce zobaczyliśmy trzy pary. Double clear zaliczył również Marek Lewicki na koniu Quirados As. Na trzeciej pozycji konkurs ukończył Tomasz Klein.