Msciewoj Kiecon

Wielkanocne starty polskich zawodników i polskich koni w zagranicznych CSI.

CSI2* Eschweiler

Mściwoj Kiecoń na Digisport Callista zajął trzecie miejsce w konkursie finałowy złotej rundy (135 cm). Konkurs z racji dużej ilości startujących par podzielony był na dwie klasyfikacje. Wygrali: Joel Kurmann (SUI) na koniu Tarzan De Thurin i Peter Moloney (IRL) na Babilonii.
W rundzie koni 6-letnich Mściwoj na Giraldo L po dwóch bezbłędnych przejazdach w sobotę i niedzielę w finale miał zrzutkę w drugiej fazie i zajął 6 miejsce. Jutro przed naszym zawodnikiem, a właściwie jego koniem Aloubet KV ważny test – start w konkursie Grand Prix. Da on pierwszą odpowiedź na pytanie, czy ten nowy koń będzie w stanie zastąpić Urbane i Celanę Z w reprezentacyjnych startach Kieconia. Aloubet w konkursach Longines Rankings w zeszłym sezonie startował trzy razy po holenderską amazonką Maaike Ten Berg-Bijlsma i za każdym razem robił po dwa błędy. Pod Mściwojem jak na razie chodzi konkursy 140 cm i we wszystkich 5 startach (3 na ZO w Lesznie i 2 do tej pory w Eschweiler) miał 0 punktów karnych.

CSI3* Lanaken

Kończące Z-Tour Grand Prix wygrała Penelope Leprevost (FRA) na koniu Ratina d'La Rousserie. Do rozgrywki weszło sześć par. Tuż za nimi (na miejscu 7) z punktem za czas uplasowała się Marit H. Skollerud (NOR) na wyhodowanej w Polsce przez Jakuba Krzyżosiaka Nicole.
Maksymilian Wechta w Grand Prix nie startował. Z innych finałów najlepiej poszedł mu ten w rundzie 145 cm, gdzie na klaczy Quinchella był 19 (4 punkty karne).