Logo tylkoskoki

zagor

Jubileuszowe Top Four zapowiada się bardzo ciekawie. Na tegorocznej Majówce każdy jeździec znajdzie coś dla siebie. Jutro rusza modernizacja placu.

 

 

 

 

Już tylko 11 dni dzieli nas od X Majówki z koniem. Najważniejszy konkurs tych zawodów, Top Four, w tym roku będzie miał nieco inny charakter. Z okazji jubileuszu do udziału zostało zaproszonych kilkunastu zawodników z krajowej czołówki, którzy w minionych latach przyczynili się do rozwoju tej imprezy. Kilku z nich już potwierdziło swój udział. Są to: Marek Lewicki, Jacek Zagor, Hubert Kierznowski, Jarosław Skrzyczyński, Łukasz Brzóska, Łukasz Jończyk i Aleksandra Lusina. Ta lista na pewno nie jest jeszcze zamknięta, bowiem paru kolejnych zaproszonych wstępnie zapowiedziało już przyjazd.brzoska

Zawodnicy najpierw walczyć będą w konkursie kwalifikacyjnym „Masters” pod patronatem firmy Wechta S.A. i dopiero w niedzielę najlepsza czwórka pojedzie konkurs przesiadany Stefanidis Top Four, przy czym pomiędzy tymi dwoma konkursami zawodnicy nie będą mogli zmienić koni. To gwarantuje wyższy niż w poprzednich latach poziom rywalizacji. Retransmisję konkursu pokażą TVP Poznań oraz TylkoSkoki TV.

Jednak Majówka z koniem to również inne konkursy. Jako zawody ogólnopolskie odbędzie się runda klasy C (w sobotę zwykły - 130 cm, w niedzielę Grand Prix o nagrodę BMW Olszowiec - 135 cm). W ramach ZR konkursy klas P i N i jako ZT konkursy LL i L. W sobotę przed południem odbędzie się drugi konkurs w ramach cyklu Poznań Amateur Cup pod patronatem TylkoSkoki.

Jutro ruszają prace związane z modernizacją placu. Od tego roku zawody na poznańskim osiedlu Szczepankowo-Spławie rozgrywane będą na piaskowym podłożu z domieszką flizeliny.

Na zdjęciach Jacek Zagor Łukasz Brzóska. W roku 2006, wtedy jako jeździec KJ Largo, na Majówkę Jacek przyjechał specjalnie pociągiem. Konia pożyczył mu jego kolega Łukasz Brzóska. Jacek na Lacoste de la Coeur zajął 2 miejsce w konkursie „Bingo”. W dwóch ostatnich latach Łukasz wygrywał konkursy Top Four.

Foto: Katarzyna Boryna


W tym tygodniu

  • HZO Dąbrówka Mała POL
    16-18.01.2026
           
  • HZO Krajkowo POL
    16-18.01.2026
           
  • CSI5*-W Lipsk GER
    15-18.01.2026
           

Ranking PZJ (31.12.2025)

1. Jarosław Skrzyczyński 2383
2. Maksymilian Wechta 2309
3. Krzysztof Ludwiczak 1764,5
4. Adam Grzegorzewski 1709
5. Michał Ziębicki 1176
6. Marek Lewicki 1060
7. Mściwoj Kiecoń 1030
8. Hubert Polowczyk 986
9. Dawid Kubiak 950
10. Wojciech Wojcianiec 943
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.12.2025)

251 Jarosław Skrzyczyński  890
333 Maksymilian Wechta 705
369 Adam Grzegorzewski 627