19495639 10211118903626976 477060350 o

Wśród seniorów najlepiej pokazał się Krzysztof Ludwiczak, a wśród juniorów najlepsza okazała się Dalia Lehmann, zwyciężczyni juniorskiego Grand Prix.

CSI3*-W Olomouc

Ostatni dzień rozgrywek w Czechach rozpoczął się od finału Gold Tour 150 cm, zaliczany do światowego rankingu. W nim najlepiej z Polaków poradził sobie Michał Kaźmierczak na Stakorado, który po bezbłędnym przejeździe zajął 4 miejsce.

Najważniejszym dla seniorów konkursem było Grand Prix 160 cm będącym kwalifikacją do mistrzostw Europy, LEC Pucharu Świata i WEG 2018. Tam zwyciężył przedstawiciel gospodarzy, Ales Opatrny na Dimaro V D Looise Heide. Krzysztof Ludwiczak na ogierze Zoweja dostał się do rozgrywki i zajął w niej piąte miejsce. Był to najlepszy wynik z pośród polskich reprezentantów.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Dalia Lehmann, która na Casanovie wygrała Grand Prix juniorów 140 cm. Zawodniczka jako jedyna pokonała rozgrywkę bezbłędnie. Z jedną zrzutką rywalizację ukończyła Martyna Rynkiewicz na Nirmette (miejsce 7) i Gabriela Bado na Elqwica DN (miejsce 13).

CSIO5* Rotterdam

W Longines Grand Prix zwyciężył Peder Fredricson (SWE) na wałachu H&M All In. Z pośród 50 startujących do rozgrywki dostało się osiem par. Co ciekawe, podwójnych zerowych przejazdów było aż siedem, a pierwszą trójkę dzieliły ułamki sekund. Na drugim miejscu uplasował się Cian O’Connor (IRL) na Good Luck, a trzecie zajął Marc Houtzager (NED) na Sterrehof’s Caimero.