Logo tylkoskoki

Pierwsza trójka indywidualnie bez zmian. W klasyfikacji drużynowej po bezbłędnych przejazdach prowadzą Anglicy przed Szwajcarią i Francją. Podsumowanie drugiego dnia na Mistrzostwach Europy Seniorów w Danii.

 

 

Dzisiejszy parkur bezbłędnie pokonało 19 par. Prowadzi nadal Ben Maher z Anglii. Nieudany przejazd miał Mistrz Europy z Windsoru (2009) Kevin Staut, który dziś popełnił dwa błędy i z miejsca 4 spadł na 29. Największy awans po bezbłędnym przejeździe wywalczyła startująca z numerem pierwszym amazonka z Grecji Athina Onassis de Miranda. Ona z 48 miejsca wspięła się na 24 dzięki czemu jest najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką z naszej Ligii Pucharu Świata. Pierwszą 50-tkę zawodników, którzy mogą jutro przystąpić do 3 kwalifikacji indywidualnej zamyka zawodnik z Hiszpani Manuel Fernandez Saro, którego łączny wynik to 16.03 punktu karnego.

Zaledwie dwóch punktów karnych zabrakło najlepszemu z naszych zawodników Igorowi Kawiakowi, aby utrzymać się w dalszej w rywalizacji. On po dzisiejszych dwóch błędach na przeszkodach nr 2 i na rowie z wodą musi zadowolić się 55 miejscem (regulamin zakłada 5 zawodników rezerwowych więc teoretycznie może będzie dopuszczony jutro do startu). Jego końcowy wynik w Mistrzostwach po dwóch dniach to 18,25. Trzy pozycje niżej po dobrej jeździe w dniu dzisiejszym zajął Piotr Morsztyn. On, podobnie jak Igor, miał dwa błędy - dosłownie z powodu muśnięcia drągów. Pierwsza zrzutka przydarzyła się na wejściu w potrójny szereg (tripellbar dwie fule okser, jedna stacjonatą), a druga na ostatniej trzynastej przeszkodzie - stacjonacie.  Jego wynik końcowy to 19,82 punktu karnego. Łukasz Koza dziś pokonał parkur z 13 punktami karnymi (w tym błąd na rowie z wodą) i z wynikiem 20,91 zajął 60 miejsce w Mistrzostwach. Jako pierwszy w naszej drużynie wystartował Radosław Zalewski. Niestety zaczął pechowo od zrzutki na przeszkodzie numer jeden, następnie błąd w potrójnym szeregu i na ostatniej przeszkodzie. Łączny wynik w mistrzostwach to 22,62 punktu karnego i 63 miejsce w klasyfikacji po dwóch dniach.

W klasyfikacji drużynowej po wspaniałej, bezbłędnej jeździe wysunęli się na prowadzenie Anglicy z wynikiem po dwóch przejazdach 8,18 punktu karnego. Miejsce drugie zajmują Szwajcarzy z wynikiem 8,45 punktu (również 3 zawodników bezbłędnie). Na miejsce trzecie z pierwszego spadli Francuzi (dzisiaj 8 punktów karnych). Najlepszą dziesiątkę, która ma prawo startu w jutrzejszym drugim nawrocie zamyka zespół z Hiszpanii z wynikiem 23,77. Polacy zajmują 16 miejsce w drużynowych Mistrzostwach Europy pokonując zawodników z Czech, Rosji i Białorusi. Nasz wynik po dwóch dniach to 54,98 punktu karnego.

W piątek rozpoczyna się rywalizacja w ramach CSI3*, w której mają prawo wziąć udział nasi zawodnicy. Do startu szykują się rezerwowi nie tylko z naszej ekipy. Przypomnijmy, że obok Łukasza Wasilewskiego do drużyny przez szefa ekipy nie został powołany Marcus Ehning z Plot Blue :).

Wyniki po dwóch dniach ME drużynowych TUTAJ

Wyniki po dwóch dniach ME indywidualnie TUTAJ

FOTO: Paulina Koza


W tym tygodniu

  • CSI2* Lier BEL
    30.07-2.08.2026
           
  • CSI2* Donaueschingen-Immenhöfe GER
    30.07-2.08.2026
           
  • ZO Jeżów POL
    31.07-2.08.2026
           
  • CSI5* Dinard FRA
    30.07-2.08.2026
           
  • CSI2* Biskupiec POL
    31.07-2.08.2026
           
  • CSI2* Opglabbeek BEL
    30.07-2.08.2026
           

Ranking PZJ (31.05.2026)

1. Jarosław Skrzyczyński 2585
2. Maksymilian Wechta 2225
3. Marek Lewicki 1763
4. Krzysztof Ludwiczak 1568,5
5. Adam Grzegorzewski 1421
6. Hubert Polowczyk 1277
7. Mściwoj Kiecoń 1275
8. Michał Ziębicki 1221
9. Dawid Kubiak 1210
10. Michał Kaźmierczak 1017
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.06.2026)

228 Jarosław Skrzyczyński  980
404 Maksymilian Wechta 593
407 Marek Lewicki 585