Logo tylkoskoki

MaherChristian Ahlmann nie jest już liderem Longines Rankings. Duże zmiany w tym zestawieniu nastąpiły po ME w Herning. Jeszcze dziś wieczorem nowy Ranking TylkoSkoki.pl.

 

 

 

 

 

Medallists EJDC13kh 3236Nowym liderem światowego zestawienia najlepszych skoczków został Brytyjczyk Ben Maher, który nie tylko świetnie spisywał się na ME w Herning (złoto drużynowo i srebro indywidualnie), ale w sierpniu odnotował też dobre wyniki na CSIO5* w Dublinie i Hickstead. To dało mu nie często spotykany awans z 19 miejsca! Drugą pozycję utrzymała Elizabeth Maddan z USA, a na trzecią z piątej awansował Marcus Ehing. Dotychczasowy lider (prowadził cały czas w tym roku) Christian Ahlmann spadł na miejsce 4. Mistrzostwa Europy w Herning spowodowały prawdziwą rewolucje w TOP TEN. Do dziesiątki poza Maherem awansowali jeszcze: z miejsca 25 na 9 Scott Brash (złoty w drużynie Brytyjskiej i brązowy indywidualnie) oraz Ludger Berbaumm (srebro z ekipą Niemiecką). Indywidualny Mistrza Europy Francuz Roger Yves Bost podskoczył o 3 miejsca do góry z 9 na 6.

Ranking FEI 152 TUTAJ

Najwyżej sklasyfikowani Polacy to nadal Jarosław Skrzyczyński (191 miejsce) i Łukasz Koza (205 – spory awans z 228). Po tym jak punkty za zeszłoroczny wspaniały udział w CSIO5* w Moskwie (odbyły się w sierpniu a obecny ranking liczony jest 09 12 do 08 13) stracił Piotr Morsztyn, trzecim Polakiem zestawienia FEI jest teraz Igor Kawiak. Cały czas w rankingu pnie się w górę Mistrz Polski Marek Lewicki. Po sierpniowym udanym występie w PN w Bratysławie i doliczeniu mu punktów za drugie miejsce w CSI w Rostocku (te zawody odbyły się jeszcze w lipcu ale w poprzednim rankingu nie były uwzględnione) awansował z miejsca 428 na 342.

Pozycje Polaków w Rankingu FEI 152 TUTAJ

Jeszcze dziś na naszej stronie Ranking TylkoSkoki.pl. Ciekawe jak Mistrzostwa Polski w Drzonkowie i zmiany punktowe w rankingu FEI wpłyną na zestawienie najlepszych polskich skoczków. Zapraszamy wieczorem.

Na zdjęciach (FEI/Kit Houghton):

1. Ben Maher w drodze po medale ME i pozycje lidera w rankigu.
2. Na podium Mistrzostwa Europy od lewej: nowy lider Lodgines Rankings Ben Maher (srebro w Herninng), 6. Roger Yves Bost (złoto) i 9. Scott Brash (brąz).


W tym tygodniu

  • HZO Dąbrówka Mała POL
    16-18.01.2026
           
  • HZO Krajkowo POL
    16-18.01.2026
           
  • CSI5*-W Lipsk GER
    15-18.01.2026
           

Ranking PZJ (31.12.2025)

1. Jarosław Skrzyczyński 2383
2. Maksymilian Wechta 2309
3. Krzysztof Ludwiczak 1764,5
4. Adam Grzegorzewski 1709
5. Michał Ziębicki 1176
6. Marek Lewicki 1060
7. Mściwoj Kiecoń 1030
8. Hubert Polowczyk 986
9. Dawid Kubiak 950
10. Wojciech Wojcianiec 943
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (31.12.2025)

251 Jarosław Skrzyczyński  890
333 Maksymilian Wechta 705
369 Adam Grzegorzewski 627