Logo tylkoskoki

JanVinckier 

Konkurs Dużej Rundy na zawodach 4Foulee Barczewo wygrał reprezentant Belgii Jan Vinckier.

Piątkowy konkurs Dużej Rundy, o nagrodę kliniki Alfa Dental, zebrał na starcie 49 par. Na parkurze o wysokości 140 cm mogliśmy oglądać 15 bezbłędnych przejazdów, ale zdecydowanie najlepszy był dziś reprezentant Belgii, trener polskiej kadry narodowej seniorów i zwycięzca zeszłorocznego 25 Years of Tarant Events Grand Prix w Barczewie – Jan Vinckier na 8-letniej klaczy Quick My Lady VH Z. O ponad 4 sekundy wolniejszy od niego był mistrz Litwy Matas Petraitis na ogierze Cornet’s Cloud, a trzecie miejsce zajęła najlepsza polska para tego konkursu – Jan Bobik i 8-letnia klacz Herona, wyhodowana w Stadninie Koni Nowielice. Świetnie z tą trasą poradziła sobie też inna biało-czerwona para, która zajęła miejsce piąte – Ewelina Szczepanik i koń Pardon Moi VRS.

Wyniki TUTAJ.

Ten konkurs był uwerturą do tego, co w hali Ośrodka Jeździeckiego Ekwador będzie działo się jutro. Najważniejsze zmagania zawodów to 4Foulee Grand Prix – konkurs zaliczany do światowego rankingu z pulą 40 000 euro, który zaplanowany jest na sobotę o godzinie 18:00. Przed Grand Prix kibice będą mogli oglądać też inne ciekawe konkursy – finał Średniej Rundy oraz prestiżowy konkurs dla młodych koni pięcio- i sześcioletnich – Energys Talent Of The Year. Transmisja na żywo z soboty dostępna będzie na stronie www.4foulee.pl. Aktualny harmonogram, listy startowe i wyniki dostępne są na stronie LiveJumping – TUTAJ.

DSC08482

W konkursie Medium Tour, o nagrodę firmy Gillmet, nie do pokonania był Andrzej Głoskowski na klaczy Montenea Z. Drugie miejsce zajął Damian Ostręga na Valencia Molo, a trzecie Estończyk Gunnar Klettenberg na klaczy Jolanda.

Wyniki TUTAJ.

DSC07653

W konkursie rundy młodych koni pięcio- i sześcioletnich, o puchar Tylko Skoki, najlepszy był Szymon Stasiak, który zajął miejsce pierwsze na koniu Nobel van het Vinckenhof Z i drugie na Nil’Chi Greenhills. Trzecia była tu Aleksandra Czerska na Sir Staccato Z.

Wyniki TUTAJ.

DSC08073

Reprezentant Łotwy Girts Bricis na koniu Fermate F wygrał konkurs Small Tour, o nagrodę JKS u Robsonów. Druga była Polka Hanna Pis na Diamond 2000 Z, a trzeci Litwin Andrius Petrovas na Bonneville.

Wyniki TUTAJ.

DSC07918

W konkursie Elite Tour, o nagrodę Tarant Events, triumfowała Julia Ostrowska na Kantate Hippica Z. Tuż za nią uplasowała się Aleksandra Półgrabska na Unnamed, a na trzecim – Monika Pasik na Coca Light Semilly.

Wyniki TUTAJ.

Współorganizatorami wydarzenia są Klub Sportowy Jumping Events z Poznania, firma Tarant Events oraz JKS u Robsonów - gospodarz ośrodka Ekwador.

 

Fot. Asia Bręklewicz


W tym tygodniu

  • CSI2* Lier BEL
    30.07-2.08.2026
           
  • CSI2* Donaueschingen-Immenhöfe GER
    30.07-2.08.2026
           
  • ZO Jeżów POL
    31.07-2.08.2026
           
  • CSI5* Dinard FRA
    30.07-2.08.2026
           
  • CSI2* Biskupiec POL
    31.07-2.08.2026
           
  • CSI2* Opglabbeek BEL
    30.07-2.08.2026
           

Ranking PZJ (31.05.2026)

1. Jarosław Skrzyczyński 2585
2. Maksymilian Wechta 2225
3. Marek Lewicki 1763
4. Krzysztof Ludwiczak 1568,5
5. Adam Grzegorzewski 1421
6. Hubert Polowczyk 1277
7. Mściwoj Kiecoń 1275
8. Michał Ziębicki 1221
9. Dawid Kubiak 1210
10. Michał Kaźmierczak 1017
  CAŁY RANKING  

Polacy w rankingu FEI (30.06.2026)

228 Jarosław Skrzyczyński  980
404 Maksymilian Wechta 593
407 Marek Lewicki 585