
W Falsterbo rozegrane zostaną zawody w randze CSIO5*. Czterogwiazdkowe imprezy odbędą się w A Coruña, Chantilly i Valkenswaard. Reprezentanci Polski powalczą we Francji, w Belgii, Austrii, na Słowacji, w Portugalii i w Holandii. W kraju śledzić będziemy wyniki ZO w Jeżowie.
CSIO5* Falsterbo
Powalczą tu takie jeździeckie gwiazdy, jak Ben Maher, Shane Sweetnam, Steve Guerdat, Henrik von Eckermann, Nicola Philippaerts, Kevin Staut, Martin Fuchs, Richard Vogel czy lider światowego rankingu Kent Farrington. W piątkowym konkursie o Puchar Narodów wystartują ekipy z Danii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, USA, Francji, Belgii, Irlandii, Meksyku i Szwecji. W puli nagród jest 900 900 euro, z czego 500 000 przypada na niedzielne Rolex Grand Prix, a 200 000 na Puchar Narodów.
Lista zgłoszeń TUTAJ.
CSI4* A Coruña
W Hiszpanii wystartują tacy zawodnicy, jak: Maikel van der Vleuten, Eiken Sato, Marlon Modolo Zanotelli, Sergio Alvarez Moya i Olivier Robert. Pula nagród sięga 298 900 euro – 105 500 do podziału w niedzielnym Grand Prix.
Lista zgłoszeń TUTAJ.
CSI4* Chantilly
Tu powalczą, między innymi: Scott Brash, Jerome Guery, Laura Kraut, Roger Yves Bost czy Penelope Leprevost. Pula nagród tej imprezy wynosi 329 900 euro – 106 000 w niedzielnym Grand Prix.
Lista zgłoszeń TUTAJ.
CSI4* Valkenswaard
Tutaj w puli nagród jest 355 000 euro, z czego 105 500 przypada na niedzielne Grand Prix LR grupy B. Lista zgłoszeń nie została jeszcze opublikowana.
Polacy za granicą
W CSI2* w Opglabbeek wystartują Polacy w składzie: Adam Grzegorzewski, Mikołaj Barański, Adrianna Ostrowska, Aleksandra Lusina-Gołaś, Oliwia Bogusz, Kornelia Burczyk, Konstancja Dziedzińska, Ewa Glonek, Maria Glonek, Maja Kamoda, Małgorzata Suflida, Zuzanna Suflida, Natalia Urbańska, Zofia Wojtaszek i Agata Rogalska. W zawodach CSI2* w Chantilly startować będzie Anna Siwicka, a w CSI2* w Wiener Neustadt – Jan Chrzanowski, Weronika Minkiewicz i Aleksandra Skiba. Na CSI1* do Samorin wybierają się Krzysztof Wójcik, Maja Marchwicka, Maja Małecka, Maja Musiolik i Anna Sala, a na CSI2* do Gerves – Carla Gerard i Maksim Stashkevich. W CSI2* w Esposende powalczy Bartosz Adamus, a w CSI1* w Valkenswaard – Nikola Woźniak.
ZO Jeżów
Pula nagród wynosi tu 45 000 złotych, z czego 13 000 przypada na Grand Prix. Na liście zgłoszeń znajdują się, między innymi: Andrzej Głoskowski, Grzegorz Nowak, Antoni Strzałkowski i Mateusz Tyszko.
Lista zgłoszeń TUTAJ.
Fot. Falsterbo Horse Show